Narodowe czytanie 2023

„Nad Niemnem” w Zespole Szkół w Czudcu.

Zgodnie z zapowiedzią młodzież naszej szkoły uczestniczyła dzisiaj w kolejnym spotkaniu z literaturą. W ramach akcji „Narodowe Czytanie 2023” uczniowie mieli okazję w dniu 21.09.2023 r. usłyszeć fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Interpretacji podjęli się nauczyciele i pracownicy naszej placówki wraz z pracownikami Publicznej Biblioteki w Czudcu. Nad całością czuwały p. Lidia Bytnar i p. Elżbieta Pietrucha, a za efekty dźwiękowe odpowiadał niezawodny p. Janusz Dobek z Ośrodka Kultury w Czudcu. Uczniowie w skupieniu wysłuchali fragmentów powieści, a starania aktorów nagrodzili brawami. Wszyscy chętni otrzymali w swoich egzemplarzach „Nad Niemnem” okolicznościową pieczęć upamiętniającą to wydarzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *