Bez kategorii

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 Nowy rok szkolny rozpoczął się 1 września uroczystą mszą świętą w kościele pw. Świętej Trójcy w Czudcu. W homilii ks. Jakub Oczkowicz mówił o trzech sposobach spotykania się z Panem Jezusem: poprzez natchnione słowo, święte sakramenty i ważne wydarzenia kształtujące naszą osobowość. Zachęcał uczniów do systematycznego wzbogacania swojego intelektu i swojej duchowości, życzył wszystkim błogosławionego nowego roku szkolnego. W czasie uroczystego apelu pan dyrektor Ryszard Wacko nawiązał do 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej a także podkreślił wyjątkową wartość historii w dziejach polskiego narodu. Odniósł się ponadto do toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny, w której imperialistyczna Rosja usiłuje zniszczyć niepodległą Ukrainę i odebrać wolność jej obywatelom. Tegorocznym maturzystom życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a uczniom klas pierwszych wielu miłych wrażeń i licznych sukcesów w nowej szkole. Na zakończenie uczniowie spotkali się z wychowawcami, by powspominać czas wakacji i zapoznać się z planem zajęć dydaktycznych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *