Aktualności

Żywieniowy Challenge

Nauka przez zabawę.

W kalendarzu pojawia się coraz więcej świąt, ciekawych, dziwnych, ważnych a nawet wyjątkowych. Jednym z istotnych dla nas dni jest 16 października, w którym przypada Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz ze swoimi nauczycielami zawodu zaprosili do wspólnego świętowania całą społeczność szkolną a także naszych facebookowych znajomych. W ramach obchodów odbył się tygodniowy konkurs online dla naszych uczniów, absolwentów i przyjaciół, dotyczący wiedzy na temat racjonalnego wykorzystania żywności. Z kolei w dzień święta drużyny z poszczególnych klas brały udział w zawodach ŻYWIENIOWY CHALLENGE. Na koniec uczniowie technikum żywienia nadali audycję dotyczącą marnowania żywności i problemu głodu na świecie.